تکنولوژی

شرکت شیائومی

شیائومی یک شرکت الکترونیکی چینی است که در سال 2010 توسط لی ژوئن تأسیس شد و مقر آن در پکن است. شیائومی در تلفن های هوشمند ، برنامه های تلفن همراه ، لپ تاپ ها ، کیف ها ، برقی ، هدفون ، تلویزیون تلویزیون MI ، کفش ، باند تناسب اندام و بسیاری محصولات دیگر سرمایه گذاری و سرمایه گذاری می کند. با رتبه 468 ، شیائومی جوانترین شرکت در لیست Fortune Global 500 برای سال 2019 است.

فروشگاه شیائومی
فروشگاه شیائومی

شیائومی اولین تلفن هوشمند خود را در آگوست 2011 منتشر کرد و سریعاً سهم بازار را در چین بدست آورد تا به بزرگترین شرکت هوشمند کشور در سال 2014 تبدیل شود. در آغاز سه ماهه دوم سال 2018 ، شیائومی چهارمین تولید کننده بزرگ تلفن های هوشمند در جهان ، بود که در بزرگترین بازار ، چین و دومین بازار بزرگ هند ، هند پیشرو بود. شیائومی بعداً طیف گسترده تری از لوازم الکترونیکی مصرفی ، از جمله اکوسیستم یک خانه هوشمند (IoT) را توسعه داد.

شیائومی 15000 کارمند دارد در چین ، هند ، مالزی ، سنگاپور و در کشورهای دیگر از جمله اندونزی ، فیلیپین و آفریقای جنوبی در حال گسترش است. طبق مجله Forbes ، لی جون ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت ، ارزش خالص تقریبی 12.5 میلیارد دلار آمریکا را دارد. شیائومی چهارمین راه اندازی ارزشمند فناوری در جهان پس از دریافت بودجه 1.1 میلیارد دلاری سرمایه گذاران از طریق سرمایه گذاری ، و ارزیابی ارزش شیائومی را بیش از 46 میلیارد دلار آمریکا ساخته است.

فروشگاه شیائومی
فروشگاه شیائومی

شیائومی کلمه چینی “ارزن” است. در سال 2011 مدیر عامل آن لی ژوئن اظهار داشت که معانی بیشتری وجود دارد فقط “ارزن و برنج”. او قسمت “شیائو” را به مفهوم بودایی پیوند داد که “یک دانه برنج یک بودایی به اندازه کوه است. ، “با بیان اینکه شیائومی می خواهد از چیزهای کوچک کار کند ، به جای اینکه تلاش کند برای کمال تلاش کند ، در حالی که” mi “مخفف کلمه اینترنت موبایل و همچنین Mission Impossible است ، با اشاره به موانعی که در هنگام شروع شرکت وجود دارد. وی همچنین اظهار داشت که فکر می کند که این اسم ناز است. در سال 2012 لی جون گفت که این اسم مربوط به انقلاب است و می تواند نوآوری را در یک منطقه جدید وارد کند. پردازنده جدید “تفنگ” شیائومی به چندین منبع پیوند داده است که معنی اصلی آن را با حزب کمونیست چین “ارزن و تفنگ” (et 米加 步枪) اصطلاح انقلابی در طول جنگ دوم سینو-ژاپن پیوند می دهد.

برگرفته شده از ویکی پدیا تاریخچه شیائومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *